În timp ce natura își pregătește haina de iarnă, firma Construcții Erbașu se apropie de finalizarea unui nou proiect spectaculos și anume Centrul Sportiv de Recreere din Municipiul Salonta.
A fost finalizat procesul de aplicare a termo și hidroizolațiilor pe terasă, montajul tablei cutate pe structura metalică a acoperișului și a foliei triplu stratificate pe structura de lemn.
În prezent, lucrările continua cu instalarea sistemelor electrice și sanitare, precum și dezvoltarea rețelelor exterioare aferente întregului proiect.
După finalizarea lucrărilor, acest Aquapark va beneficia de o suprafață totală de 8.282 mp și va putea găzdui până la 1500 de persoane.
Capacitatea interioară va fi de 300 de persoane.
Aquapark-ul va avea o zonă SPA, o salină, camere de masaj, piscină cu bar, bazine pentru adulți și copii, bazine de înot și geotermale.
În cadrul aquaparkului va fi construit un turn de tobogane cu silueta Turnului Ciunt, simbolul Salontei.
În interior vor fi două tobogane Body Slide, bazin cu valuri, cafenea, restaurant, 1.428 de dulapuri.
Citește mai mult pe Arena Constructiilor:
https://arenaconstruct.ro/constructii-erbasu-continua-lucrarile-la-aquaparkul-din-salonta/


