EXCLUSIV FOTO Bogdan Păun pregătește un nou ansamblu rezidențial în cadrul Metalurgiei Park

Înainte de a fi prezentată aici, informația a fost anunțată cu mult înainte pe Profit Insider

Pentru acest proiect, Bogdan Păun a cumpărat de la dezvoltatorul Top House Imobiliare, deținut de Robert Nica, Stelian Vintilă și Florentina – Aura Store, un teren cu o suprafață de 7.680 de metri pătrați, cu deschidere stradală în Bulevardul Metalurgiei și lângă Lidl și Kaufland.

Sunt pregătite pe acest teren două corpuri de bloc în formă de L, lipite, cu rost de dilatare. Imobilul va fi structurat pe subsol, parter, 10 etaje, plus etajul 11 retras, și va cuprinde 246 de apartamente, majoritatea cu două camere, iar la parter vor fi amenajate spații comerciale. În subsol vor fi aproape 300 de locuri de parcare.

Prețurile de vânzare vor fi în jur de 1.800-1.900 euro/metru pătrat util, plus TVA. Investiția în acest proiect este estimată la circa 30 de milioane de euro.

„Începerea proiectului din B-dul Metalurgiei o sa fie în toamna acestui an sau în primăvara anului următor, în funcție de obținerea autorizației de construire.

Citește mai mult pe PROFIT.ro:

https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/real-estate-constructii/exclusiv-foto-bogdan-paun-pregateste-un-nou-ansamblu-rezidential-in-cadrul-metalurgiei-park-22066620