Riad Abi Haidar, Partner & CEO Hospitality Division One United Properties: „Următorul hotel pe care vrem să-l inaugurăm va fi mai mare decât cel deschis sub brandul Mondrian”

Riad Abi Haidar, Partner & CEO Hospitality Division One United Properties: „Următorul hotel pe care vrem să-l inaugurăm va fi mai mare decât cel deschis sub brandul Mondrian”

Peste doi ani, Bucureștiul va avea un nou hotel de lux: Mondrian. Este primul hotel aparținând acestui brand din regiunea Europei de Est. Dar planurile One United Properties privind piața hotelieră nu se opresc aici.

Dezvoltatorul imobiliar intenționează să dezvolte un al doilea hotel într-o locație premium din centrul Bucureștiului, cu detalii suplimentare ce urmează să fie anunțate, a declarat Riad Abi Haidar, Partner & CEO Hospitality Division al One United Properties pentru Forbes România.

„Piața hotelieră din București a înregistrat o creștere importantă în segmentul de lux, cu o cerere în creștere de 3% în prima parte a anului 2024. Se estimează că până în 2026, orașul va adăuga aproximativ 2.400 de camere de hotel noi, ceea ce subliniază apetitul pentru cazare de înaltă calitate. Oaspeții caută experiențe unice și servicii premium, iar călătorii de afaceri se așteaptă la facilități moderne și spații flexibile de întâlnire”, a declarat Riad Abi Haidar.

Citește mai mult pe RADAR IMOBILIAR:

https://radarimobiliar.ro/2024/riad-abi-haidar-partner-ceo-hospitality-division-one-united-properties-urmatorul-hotel-pe-care-vrem-sa-l-inauguram-va-fi-mai-mare-decat-cel-deschis-sub-brandul-mondrian/