Luxuria Domenii Residence intra in ultima faza de dezvoltare: faza 3 cu 130 de apartamente noi

Luxuria Domenii Residence intra in ultima faza de dezvoltare: faza 3 cu 130 de apartamente noi

Bergamot Developments Phase II S.R.L (societate în cadrul căreia Impact este asociat majoritar, deţinând 99% din capitalul social) a încheiat cu BDT Construct & Ambient S.R.L, un contract de antrepriză care are ca obiect executarea lucrărilor de construcţii, instalaţii şi montaj de echipamente necesare în vederea finalizării şi livrării "la cheie" a ultimei faze din cadrul proiectului Luxuria Domenii Residence, care cuprinde 130 apartamente.

Bergamot Developments Phase II S.R.L (societate în cadrul căreia Impact este asociat majoritar, deţinând 99% din capitalul social) a încheiat cu BDT Construct & Ambient S.R.L, un contract de antrepriză care are ca obiect executarea lucrărilor de construcţii, instalaţii şi montaj de echipamente necesare în vederea finalizării şi livrării "la cheie" a ultimei faze din cadrul proiectului Luxuria Domenii Residence, care cuprinde 130 apartamente. Valoarea contractului este de 11.627.216 euro plus TVA, se arată într-un comunicat remis Redacţiei noastre.

Ultima fază a ansamblului Luxuria include 2 clădiri cu un total de 130 de apartamente - unităţi de tip studio, apartamente cu două, trei, patru şi cinci camere, precum şi duplex-uri şi apartamente cu grădină, cu suprafeţe de la 54 mp până la 327 mp. Concepute pentru a oferi un nivel ridicat al calităţii vieţii, apartamentele beneficiază de înălţimi generoase de 2,8 - 3 m, depăşind standardul clasic de 2.5 m, au terase spaţioase şi sunt realizate cu detalii fine de design modern, completate de materiale şi finisaje premium, mai precizează sursa.

Link Original:

https://www.constructiibursa.ro/luxuria-domenii-residence-intra-in-ultima-faza-de-dezvoltare-faza-3-cu-130-de-apartamente-noi-4132927